>> Nezávazná poptávka výroby z umělého kamene

UMĚLÝ KÁMEN CORIAN

Umělý kámen Corian vyvinula a vyrábí společnost DuPont.

Umělý kámen Corian je k dispozici ve více než 100 barevných odstínech. Lze ho řezat, opracovávat jako dřevo a navíc je tvarovatelný při vysoké teplotě. Možnosti jeho zpracování jsou téměř neomezené.

Vzorník Corianu

Vzorník umělého kamene Corian
PROHLÉDNOUT VZORNÍK

Ceník

Orientační ceník Corianu
CORIAN CENÍK

Vlastnosti umělého kamene Corian

Umělý kámen Corian je povrchový materiál, který nabízí téměř neomezené možnosti pro architekty a designéry. Mezi největší výhody umělého kamene Corian patří především odolnost vůči každodenímu opotřebení. Díky tomu nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou například hotely, zdravotnická zařízení, obchody nebo administrativní centra.

Umělý kámen Corian může být tvarován, tak aby dokonale odpovídal poždavkům zadání projektu. Povrch z umělého kamene je teplý, příjemný na omak a velice jednoduše se udržuje. Desky z umělého kamene Corian jsou velice jednoduše opravitelné. Pomocí procesu sublimace lze na umělý kámen Corian natisknout fotografie a tento materiál dále tvarovat do klasických podob umyvadel nebo van.

SLOŽENÍ UMĚLÉHO KAMENE CORIAN

Umělý kámen DuPont TM Corian® je pevný, neporézní, homogenní povrchový materiál, skládající se z ±1/3 akrylové pryskyřice (známé pod označením polymetylmetakrylát či PMMA) a ± 2/3 přírodních minerálů. Hlavním minerálem je trihydrát hliníku (ATH), pocházející z bauxitu, což je ruda, ze které se vyrábí hliník.